piksel Jak rozpoznać wysokiej jakości olej smarowy?
Jak rozpoznać wysokiej jakości olej smarowy?

Jednym z pierwszych aspektów, na które należy zwrócić uwagę podczas zakupu oleju smarowego, są certyfikaty i specyfikacje techniczne. Wysokiej jakości oleje posiadają atesty oraz homologacje potwierdzające ich zgodność z normami międzynarodowymi. Warto sprawdzić, czy dany olej posiada certyfikaty API (American Petroleum Institute) lub ACEA (Association des Constructeurs Européens d'Automobiles), które gwarantują wysoką jakość produktu.

czytaj całość »
piksel Czym są oleje smarowe? Charakterystyka poszczególnych opcji
oleje smarowe

Oleje smarowe służą do zmniejszania tarcia pomiędzy dwiema stykającymi się ze sobą powierzchniami lub współpracującymi komponentami urządzeń, maszyn oraz pojazdów. Ich zastosowanie wydłuża żywotność poszczególnych elementów i chroni je przed działaniem szkodliwych czynników. W efekcie przekłada się to na wydajniejszą pracę maszyn i instalacji oraz zmniejsza koszty ich serwisowania. Obecnie na rynku znaleźć można wiele środków smarnych. W dzisiejszym artykule przedstawiamy kilka ich rodzajów.

czytaj całość »
piksel Jak klasyfikuje się oleje hydrauliczne?
Jak klasyfikuje się oleje hydrauliczne?

Znaczenie mają obecnie dwie klasyfikacje dla olejów hydraulicznych, które mają odniesienie do własności jakościowych i użytkowych. Są to wg DIN 51 524 cz. II i III oraz wg ISO 6743/4 razem z odpowiednimi normami krajowymi. Poza nimi pojawiają się również normy dotyczące producentów olejów maszyn rolniczych.

czytaj całość »
piksel Jakie zastosowanie mają oleje hydrauliczne?
Jakie zastosowanie mają oleje hydrauliczne?

Sprawne funkcjonowanie maszyn budowlanych, rolniczych, przemysłowych, samochodów, czy innych maszyn napędzanych przez układy hydrauliczne uzależnione jest od jakości oraz rodzaju zastosowanych olejów. Olej hydrauliczny odpowiedzialny jest również za zmianę energii z cieczy w energię mechaniczną, a w strukturach tłumiących pełni funkcję ochronną całej konstrukcji. Dlatego tak ważne jest stosowanie dobrej jakości olejów oraz ich bieżąca wymiana.

czytaj całość »
piksel Jak działają cylindry hydrauliczne?
Jak działają cylindry hydrauliczne?

Cylindry hydrauliczne, określane również mianem siłowników hydraulicznych, odgrywają istotną rolę w pracy wielu maszyn, głównie budowlanych i przemysłowych. Znajdują zastosowanie m.in. w koparkach, walcarkach, żurawiach. Wykorzystywane są też w windach osobowych i towarowych. Jak działają cylindry hydrauliczne i jakie funkcje spełniają? Dowiesz się tego w dalszej części naszego wpisu.

czytaj całość »
piksel Jak działa gliceryna w manometrze?
Jak działa gliceryna w manometrze?

Chociaż wraz z rozwojem technologii powstało wiele zaawansowanych urządzeń do mierzenia ciśnienia względnego, manometry glicerynowe nadal pozostają w powszechnym użyciu. Doceniane są przede wszystkim za precyzję działania — nawet w trudnych warunkach (występowanie drgań, wibracji). W tym wpisie wyjaśnimy, jaką funkcję odgrywa gliceryna w omawianych przyrządach pomiarowych.

czytaj całość »
piksel Jak naprawić wąż do myjki ciśnieniowej?
Jak naprawić wąż do myjki ciśnieniowej?

Wąż to jeden z najważniejszych elementów przy każdej myjce ciśnieniowej. Niestety jest on narażony na działanie bardzo wysokiego ciśnienia. Nawet domowe myjki mogą być więc podatne na uszkodzenia. Co należy wówczas zrobić? Czy samodzielna naprawa jest możliwa?

czytaj całość »
piksel Na czym polega zakuwanie węży hydraulicznych?
Na czym polega zakuwanie węży hydraulicznych?

Węże hydrauliczne, inaczej przewody hydrauliczne, znajdują szerokie zastosowanie w wielu dziedzinach, w tym przede wszystkim przemyśle, motoryzacji czy budownictwie. Przepływają w nich różnego rodzaju płyny — od wody, poprzez oleje oraz roztwory. W związku z tym każdy taki wąż musi wyróżniać się odpowiednią wytrzymałością, odpornością na czynniki zewnętrzne, a przede wszystkim szczelnością.

Węże hydrauliczne wymagają odpowiedniej końcówki, czyli tzw. zakucia. W tym wpisie wyjaśnimy, na czym polega proces zakuwania.

czytaj całość »
piksel Jak działają szybkozłącza suchoodcinające?
Jak działają szybkozłącza suchoodcinające?

Szybkozłącze suchoodcinające to określenie dotyczące różnego rodzaju szybkozłącz hydraulicznych, których budowa opiera się na uszczelnieniu ślizgowym. Produkty tego typu są wyposażone w specjalnie dostosowane tuleje łączące, dzięki którym w przypadku zarówno łączenia, jak i rozłączenia przewodów nie ma możliwości wyciekania z niego płynów bądź przedostawania się powietrza

czytaj całość »
piksel Gdzie znajdą zastosowanie węże przemysłowe?
Gdzie znajdą zastosowanie węże przemysłowe?

Węże przemysłowe to elementy, które mają niezwykle szerokie zastosowanie. Ogółem ich rolą jest transportowanie mediów, natomiast specyfika tych ostatnich może być bardzo zróżnicowana. Tak naprawdę sposobów użycia węża przemysłowego jest tyle, ile możliwych substancji do przemieszczenia z miejsca na miejsce za pomocą tego elementu. W zależności od tego, czy przetransportowana będzie miała być ciecz czy gaz, inaczej będzie wykorzystany wąż przemysłowy.

czytaj całość »
piksel Jak odpowiednio dobrać węże przemysłowe?
Jak odpowiednio dobrać węże przemysłowe?

Węże przemysłowe to nie jednorodny zbiór elementów, tylko zróżnicowana grupa, w ramach której można wyróżnić wiele odmian. Poszczególne rodzaje węży produkuje się z myślą o tym, aby spełniały one pewne specyficzne zadania. Węże różni zatem sposób ich zastosowania. A co zbliża je do siebie? Jest to podatność na uszkodzenia związana z tym, iż węże są elementami elastycznymi. W związku z wrażliwym charakterem tych części, ważne jest, aby odpowiednio dobierać je do rodzaju instalacji, w jakich mają zostać zastosowane.

czytaj całość »
piksel do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl