piksel 5 podstawowych akcesoriów do urządzeń myjących
5 podstawowych akcesoriów do urządzeń myjących

Urządzenia myjące są przydatne w wielu gałęziach przemysłu. Poniżej prezentujemy podstawowe akcesoria do urządzeń myjących, które pozwolą na uzyskanie jak najlepszych efektów mycia.

Szczotki do urządzeń myjących

Zadaniem szczotek jest wspomaganie mycia strumieniem wody z detergentem poprzez fizyczne działania na zabrudzenia. Aby uzyskać jak najlepsze rezultaty, należy odpowiednio dobrać grubość i twardość włosia. Szczotki z miękkim włosiem sprawdzą się do mycia najdelikatniejszych materiałów, takich jak szkło, metal, tworzywa sztuczne lub powierzchnie pokryte lakierem. Do bardziej wytrzymałych powierzchni z większą ilością zabrudzeń sprawdzą się szczotki z włosiem twardszym. Szczotki zapewniają efektowną pracę dzięki ruchomym przegubom. Wyposażone są w podajniki środków czyszczących oraz pierścienie ochronne.

Lance do myjek ciśnieniowych

Lance dają możliwość wyczyszczenia miejsc trudnodostępnych, regulowania ciśnienia wody i rodzaju strumienia. Dostępne są różne rodzaje:

  • lanca teleskopowa — jest niezwykle przydatna do mycia powierzchni wysoko położonych (dachy, elewacje, tarasy), ze względu na wyciągany mechanizm i wysuwana końcówkę, jest także możliwość dopasowania pistoletu,
  • lanca kątowa — wyróżnia się zgiętą końcówką umożliwiającą umycie trudno dostępnych zakamarków, takich jak rynny, czy podwozia samochodowe.
  • lanca pianowa — wytwarza pianę z niewielkiej ilości środka czyszczącego, co zapewnia skuteczne czyszczenie, mniejsze zużycie detergentu i minimalne ryzyko uszkodzenia delikatnych powierzchni.

Dysze do myjek ciśnieniowych

Dysze pozwalają na regulowanie strumienia wody, aby dopasować go do i zabrudzeń i rodzaju powierzchni. Można wybrać strumień rotacyjny, płaski, punktowy lub o niskim ciśnieniu. Dobrym wyborem są także dysze do spieniania środków czyszczących.

piksel do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl