piksel Gdzie znajdą zastosowanie węże przemysłowe?
Gdzie znajdą zastosowanie węże przemysłowe?

GDZIE ZNAJDĄ ZASTOSOWANIE WĘŻE PRZEMYSŁOWE?

Węże przemysłowe to elementy, które mają niezwykle szerokie zastosowanie. Ogółem ich rolą jest transportowanie mediów, natomiast specyfika tych ostatnich może być bardzo zróżnicowana. Tak naprawdę sposobów użycia węża przemysłowego jest tyle, ile możliwych substancji do przemieszczenia z miejsca na miejsce za pomocą tego elementu. W zależności od tego, czy przetransportowana będzie miała być ciecz czy gaz, inaczej będzie wykorzystany wąż przemysłowy.

Ponieważ proces transportowania różnego rodzaju mediów powinien przebiegać możliwie jak najbezpieczniej i bez niepotrzebnych strat, węże przemysłowe muszą zapewniać odpowiednią szczelność. W związku z tym materiał tego elementu powinien być dopasowany do rodzaju substancji, która podlega przemieszczaniu. Na przykład do przesyłania wody idealny będzie wąż wykonany z polichlorku winylu.

Parametry węży przemysłowych

Przeznaczeniem węży przemysłowych, jak sama nazwa wskazuje, jest wspomaganie procesów przemysłowych. Elementy te muszą być więc tak różnorodne, jak gałęzie przemysłu. Inne materiały transportuje się bowiem w przemyśle gastronomicznym, a inne w petrochemicznym. Do każdego procesu musi być dobrany odpowiedni wąż przemysłowy. Wybierać można między różnymi materiałami, takimi jak metal, guma, kompozyt, teflon czy różnego rodzaju tworzywa sztuczne. I tak na przykład węże kompozytowe sprawdzą się zwłaszcza w przemyśle petrochemicznym i chemicznym, ponieważ są odporne na działanie substancji, które podlegają tam przesyłaniu.

Materiał nie jest jednak jedynym czynnikiem, który wpływa na zastosowanie węży przemysłowych. Równie ważne są takie parametry jak długość i średnica. Naturalnie krótsze węże można wykorzystać w mniejszych przestrzeniach przemysłowych, natomiast długie sprawdzą się w rozległych halach. Zaś jeśli chodzi o średnicę, to ma ona kluczowe znaczenie dla gęstości przesyłanej substancji. Jeśli ta ostatnia jest zwarta, to do jej transportowania trzeba będzie użyć węża o dużej średnicy, żeby nie doszło do zatkania rury. Wąskie węże przydadzą się natomiast do transportowania cieczy.

piksel do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl