piksel Jak działają szybkozłącza suchoodcinające?
Jak działają szybkozłącza suchoodcinające?

JAK DZIAŁAJĄ SZYBKOZŁĄCZA SUCHOODCINAJĄCE?

Szybkozłącze suchoodcinające to określenie dotyczące różnego rodzaju szybkozłącz hydraulicznych, których budowa opiera się na uszczelnieniu ślizgowym. Produkty tego typu są wyposażone w specjalnie dostosowane tuleje łączące, dzięki którym w przypadku zarówno łączenia, jak i rozłączenia przewodów nie ma możliwości wyciekania z niego płynów bądź przedostawania się powietrza. Jeżeli zaś chodzi o zastosowanie szybkozłączy suchoodcinających, to sprawdzą się one przede wszystkim w branży rolniczej, budowlanej oraz przy urządzeniach należących do szerokiej kategorii maszyn przemysłowych. Dodajmy także, iż szybkozłącza flat-face, ponieważ tak również się je nazywa, idealnie nadają się do różnego rodzaju płynów bez względu na ich właściwości i zwykle mogą działać przy ciśnieniu sięgającym nawet 720 bar.

Zasada działania oraz zalety szybkozłączy suchoodcinających

Skupiając się na zasadzie działania szybkozłączy suchoodcinających, trzeba wspomnieć, iż cały proces należy rozpocząć od nasunięcia gniazda (określanego również często jako część wężowa) na część zbiornikową, czyli wtyk oraz obrócić je o mniej więcej 15 stopni w prawo, zamykając tym samym zawory tłokowe. Przesuwając wężową część szybkozłącza o około 100 stopni w prawo, cały przewód zostanie otwarty, umożliwiając tym samym swobodny przepływ medium, zaś gdy zastosujemy tę samą czynność przesuwając część wężową o 100 stopni w lewo przepływ ten zostanie zamknięty. Dodajmy, iż w trakcie przesuwania gniazda w obu kierunkach, wbudowane we wnętrzu szybkozłącza wyżłobienia spowodują przesunięcie zaworów, tym samym je otwierając (ruch w kierunku zbiornika) lub zamykając (ruch w kierunku gniazda).

Zalety, jakie płyną ze stosowania szybkozłączy suchoodcinających, mogą nasuwać nam się w zasadzie same. Pierwszą z nich jest możliwość zastosowania tego rodzaju szybkozłączy w sprzęcie, jaki znajdziemy w różnych branżach. Mogą to być zarówno maszyny i urządzenia przemysłowe bądź budowlane jak i sprzęt rolniczy. Zaletą szybkozłączy suchoodcinających jest również to, iż przy połączeniu oraz rozłączeniu przewodów nie wycieknie z nich żaden płyn. W zależności od rodzaju materiału, z jakim łączone jest szybkozłącze możemy ich również używać do określonych typów płynu, którego przepływ sięga sporej ilości barów.

piksel Pliki (1)

piksel do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl