piksel Jak naprawić wąż do myjki ciśnieniowej?
Jak naprawić wąż do myjki ciśnieniowej?

JAK NAPRAWIĆ WĄŻ DO MYJKI CIŚNIENIOWEJ?

Wąż to jeden z najważniejszych elementów przy każdej myjce ciśnieniowej. Niestety jest on narażony na działanie bardzo wysokiego ciśnienia. Nawet domowe myjki mogą być więc podatne na uszkodzenia. Co należy wówczas zrobić? Czy samodzielna naprawa jest możliwa?

Naprawę węża do myjki ciśnieniowej oddaj w ręce fachowców 

Samodzielna naprawa węża do myjki ciśnieniowej raczej nie przyniesie oczekiwanych efektów. Jeśli doszło do uszkodzenia, lepiej oddać sprawy w ręce fachowców. Zwykle należy skorzystać z punktu zakuwania węży hydraulicznych. Naprawa może wymagać zastosowania łącznika w miejscu uszkodzenia. Niezbędne jest więc przecięcie węża, a następnie zastosowanie łącznika, którego średnica będzie taka sama jak średnica przewodu. Następnie należy nałożyć tuleje zaciskowe dobrane do konkretnego modelu węża. Dopiero wtedy można całość zacisnąć na zakuwarce do węży.

W przypadku większości uszkodzeń można skutecznie dokonać niezbędnych napraw, dzięki czemu wąż będzie działał jak dawniej. Zdarzają się jednak przypadki, kiedy nie jest to możliwe. Wówczas warto zainwestować w nowy wąż odpowiednio dobrany do posiadanej myjki ciśnieniowej.

Wybierz solidny wąż do myjki ciśnieniowej 

Bardzo często producenci dołączają do urządzeń myjących dość delikatne węże termoplastyczne wykonane z plastiku, które ulegają awariom pod wpływem mocniejszego przetarcia czy zagniecenia. Próby ich naprawy nie zawsze są opłacalne. Jeśli planujesz często i długo korzystać ze swojego urządzenia myjącego, rozważ zakup solidnego i sprawdzonego węża. Tego rodzaju produkty dostępne są w naszej ofercie. Zapewniamy akcesoria dedykowane różnym modelom myjek renomowanej marki Kärcher.

Są to węże wyjątkowo trwałe, mocne i odporne na uszkodzenia dlatego też z pewnością będą służyć przez długi czas. Mogą sprawnie pracować nawet pod wpływem bardzo wysokich ciśnień i intensywnego użytkowania. Wyposażone zostały w specjalną osłonę zapobiegającą załamywaniu węża, a także podwójny stalowy oplot. Wykazują odporność zarówno na działanie zimnej, jak i gorącej wody, a także stosowane najczęściej środki myjące.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą węży i innych akcesoriów do urządzeń myjących.

 

piksel do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl