piksel Na czym polega zakuwanie węży hydraulicznych?
Na czym polega zakuwanie węży hydraulicznych?

NA CZYM POLEGA ZAKUWANIE WĘŻY HYDRAULICZNYCH?

Węże hydrauliczne, inaczej przewody hydrauliczne, znajdują szerokie zastosowanie w wielu dziedzinach, w tym przede wszystkim przemyśle, motoryzacji czy budownictwie. Przepływają w nich różnego rodzaju płyny — od wody, poprzez oleje oraz roztwory. W związku z tym każdy taki wąż musi wyróżniać się odpowiednią wytrzymałością, odpornością na czynniki zewnętrzne, a przede wszystkim szczelnością.

Węże hydrauliczne wymagają odpowiedniej końcówki, czyli tzw. zakucia. W tym wpisie wyjaśnimy, na czym polega proces zakuwania.

Zakuwanie węży hydraulicznych — krok po kroku

Zakuwanie węży hydraulicznych nie jest skomplikowane, a jednocześnie niezbędne, aby przewód prawidłowo spełniał swoje funkcje. Cały proces rozpoczyna się od przycięcia węża na odpowiednią długość. Następnie umieszczona jest tuleja zaciskowa na wężu, a do jego otworu wkładana jest metalowa końcówka. Po wykonaniu tych czynności umieszczamy wąż w specjalnej maszynie, zwanej zakuwarką, która jest prasą do węży hydraulicznych. Ustawiamy odpowiednią średnicę zakucia, która zależy od tego, z jakim wężem mamy do czynienia. Ostatnim krokiem jest zakucie wszystkich elementów tak, aby trwale scaliły się w nierozerwalną całość.

Co jest ważne przy zakuwaniu węży hydraulicznych?

Podczas wykonywania zakuć węży hydraulicznych należy zwrócić uwagę na kilka istotnych czynników. Przewodu hydrauliczne różnią się od siebie nie tylko średnicą, grubością i oplotem, ale mogą mieć również różne zakresy dopuszczalnych temperatur i ciśnienia. Także końcówki występują w różnych rozmiarach, rodzajach i metodach montażu. Trzeba uwzględnić specyfikę poszczególnych elementów podczas realizacji procesu znakowania. Wszystkie parametry muszą być uwzględnione, gdyż od tego zależy trwałość i szczelność wykonanych zakuć. Co więcej, cały proces powinien być wykonywany z ostrożnością i uwzględnieniem warunków, w jakich będą pracować węże hydrauliczne.

Z tego też powodu zakuwanie przewodów hydraulicznych warto oddać w ręce profesjonalistów. Usługi z tego zakresu są świadczone przez naszą firmę, dlatego też zapraszamy do kontaktu.

piksel do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl